MLX91220KDC-ABR-025-RE
DigiKeys varenummer
413-MLX91220KDC-ABR-025-RETR-ND - Tape & Reel (TR)
413-MLX91220KDC-ABR-025-RECT-ND - Afskåret tape (CT)
413-MLX91220KDC-ABR-025-REDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MLX91220KDC-ABR-025-RE
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE/OL 25A 8-SOIC
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 25A 1 kanaler Hall-effekt, Åben sløjfe Dobbeltrettet 8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Kategori
Linearitet
±0,6%
Mfr
Spænding - Forsyning
4,5V – 5,5V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Responstid
2µs
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning (maks.)
21mA
Til måling
AC/DC
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Sensortype
Polarisering
Dobbeltrettet
Strøm - Registrering
Monteringstype
Antal kanaler
1
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Output
Ratiometrisk, Spænding
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Følsomhed
80mV/A
Grundlæggende varenummer
Frekvens
DC – 300kHz