MLX91206LDC-CAH-004-TU
DigiKeys varenummer
MLX91206LDC-CAH-004-TU-ND
Producenter
Producentens varenummer
MLX91206LDC-CAH-004-TU
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE/OL 25MT 8-SOIC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 25mT 1 kanaler Hall-effekt, Åben sløjfe Dobbeltrettet 8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MLX91206LDC-CAH-004-TU Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Linearitet
±0,5%
Mfr
Nøjagtighed
±1%
Serie
Spænding - Forsyning
4,5V – 5,5V
Emballage
Rør
Responstid
8µs
Varestatus
Ikke til nye design
Strøm - Forsyning (maks.)
12mA
Til måling
AC/DC
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Sensortype
Polarisering
Dobbeltrettet
Strøm - Registrering
Monteringstype
Antal kanaler
1
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Output
Ratiometrisk, Spænding eller PWM (valgbar)
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Følsomhed
77,5mV/mT
Grundlæggende varenummer
Frekvens
DC – 90kHz