UF92B12-BTHR
DigiKeys varenummer
UF92B12-BTHR-ND
Producenter
Producentens varenummer
UF92B12-BTHR
Beskrivelse
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC TERM
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 115VAC Kvadratisk - 92mm L x 92mm H Kugle 40,0CFM (1,12m³/min) 2 terminaler
Kategori
Støj
36,0dB(A)
Producenter
Mechatronics Fan Group
Effekt (Watt)
11,00W
Serie
RPM
3000RPM
Emballage
Bulk
Terminering
2 terminaler
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40 – 158°F (-40 – 70°C)
Spænding - Nominel
115VAC
Godkendelsesagentur
CE, cUL, TUV, UL
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 92mm L x 92mm H
Vægt
0,618lb (280,32g)
Bredde
25,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,120A
Luftgennemstrømning
40,0CFM (1,12m³/min)
Materiale - Ramme
Aluminium
Statisk tryk
0,260in H2O (64,8Pa)