UF12AM12-BWHR-H-L24
DigiKeys varenummer
1570-1814-ND
Producenter
Producentens varenummer
UF12AM12-BWHR-H-L24
Beskrivelse
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC WIRE
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 115VAC Kvadratisk - 120mm L x 120mm H Kugle 106,0CFM (2,97m³/min) 2 trådledere
Kategori
Ventilatortype
Røraksial
Producenter
Mechatronics Fan Group
Støj
46,0dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
12,00W
RPM
3100RPM
Terminering
2 trådledere
Spænding - Nominel
115VAC
Driftstemperatur
-40 – 194°F (-40 – 90°C)
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 120mm L x 120mm H
Vægt
1,168lbs (530g)
Bredde
38,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,160A
Luftgennemstrømning
106,0CFM (2,97m³/min)
Statisk tryk
0,350in H2O (87,2Pa)