UF12A12-BTLR
DigiKeys varenummer
1570-1015-ND
Producenter
Producentens varenummer
UF12A12-BTLR
Beskrivelse
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 115VAC Kvadratisk - 120mm L x 120mm H Kugle 81,0CFM (2,27m³/min) 2 terminaler
Kategori
Støj
38,0dB(A)
Effekt (Watt)
12,00W
Serie
RPM
2300RPM
Terminering
2 terminaler
Driftstemperatur
-40 – 158°F (-40 – 70°C)
Spænding - Nominel
115VAC
Godkendelsesagentur
CE, cUL, TUV, UL
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 120mm L x 120mm H
Vægt
1,2lbs (544,3g)
Bredde
38,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,150A
Luftgennemstrømning
81,0CFM (2,27m³/min)
Statisk tryk
0,160in H2O (39,8Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
Kugle
Levetid @ temp.
50000 timer @ 25°C