UF12A12/23-BWHR
DigiKeys varenummer
1570-1008-ND
Producenter
Producentens varenummer
UF12A12/23-BWHR
Beskrivelse
FAN AXIAL 120X38MM 115/230VAC
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 115/230VAC Kvadratisk - 120mm L x 120mm H Kugle 106,0CFM (2,97m³/min) 4 trådledere
Kategori
Støj
46,0dB(A)
Producenter
Mechatronics Fan Group
Effekt (Watt)
12,00W, 15,00W
Serie
RPM
3100RPM
Emballage
Bulk
Terminering
4 trådledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40 – 158°F (-40 – 70°C)
Spænding - Nominel
115/230VAC
Godkendelsesagentur
CE, cUL, UL
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 120mm L x 120mm H
Vægt
1,2lbs (544,3g)
Bredde
38,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,080/0,160A
Luftgennemstrømning
106,0CFM (2,97m³/min)
Materiale - Ramme
Aluminium
Statisk tryk
0,350in H2O (87,2Pa)
Materiale - Blad
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Lejetype
Kugle
Levetid @ temp.
50000 timer @ 25°C