5.0SMDJ51A
DigiKeys varenummer
3811-5.0SMDJ51ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
5.0SMDJ51A
Beskrivelse
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82,4V Klemme 60,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
60,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Applikationer
Universal
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
51V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
56,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
82,4V