5.0SMDJ160A
DigiKeys varenummer
3811-5.0SMDJ160ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
5.0SMDJ160A
Beskrivelse
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AB
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
259V Klemme 19,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
19,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - returspænding (Typ)
160V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
178V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
259V