ZPCX002M821U
DigiKeys varenummer
4491-ZPCX002M821UTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Zowie Technology Corporation
Producentens varenummer
ZPCX002M821U
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 820UF 20% 2V SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
820 µF 2 V Aluminium – Polymerkondensatorer 2917 (7343 metrisk) 3mOhm 2000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Zowie Technology Corporation
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
10.2 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
820 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,10mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nominel
2 V
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3mOhm