SMAJ120A
DigiKeys varenummer
4491-SMAJ120ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ120A
Beskrivelse
TVS 400W DIODE 120VWM UniDir SMA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
193V Klemme 2,07A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMA
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
193V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
2,07A
Serie
Effekt - Peak-impuls
400W
Applikationer
Universal
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
120V
Spænding - Nedbrud (min.)
133V