P4FL26A-A
DigiKeys varenummer
4491-P4FL26A-ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Yenyo Technology
Producentens varenummer
P4FL26A-A
Beskrivelse
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SOD123FL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
42,1V Klemme 9,5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SOD-123FL
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
9,5A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
400W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Klasse
Automotive
Enkeltrettede kanaler
1
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
26V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nedbrud (min.)
28,9V
Pakke/hus
SOD-123F
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
42,1V