L1T2-3070000002500
DigiKeys varenummer
1416-1236-2-ND - Tape & Reel (TR)
1416-1236-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
L1T2-3070000002500
Beskrivelse
LED LUXEON WARM WHITE 3000K 2SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
LED-lys LUXEON TX Hvid, Varm 3000K 2,8V 700mA 120° 2-SMD, ingen leder eksponeret overflade
Kategori
Lumen/Watt @ Strøm - Test
125 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
70
Serie
Strøm - Maks.
1,5A
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Synsvinkel
120°
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Monteringstype
Overflademontering
Farve
Pakke/hus
2-SMD, ingen leder eksponeret overflade
CCT (K)
3000K
Størrelse/dimension
0,146" L x 0,146" B (3,70mm x 3,70mm)
Flus @ 85°C, Strøm - Test
245lm (Typ)
Højde - Monteret (maks.)
0,083" (2,12mm)
Strøm - Test
700mA
Pakkens termiske modstand
3°C/W
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2,8V