LDT-M2804RI
DigiKeys varenummer
LDT-M2804RI-ND
Producenter
Producentens varenummer
LDT-M2804RI
Beskrivelse
DISPLAY 7SEG 0.28" TRP RED 12DIP
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Displaymoduler – LED tegn og tal Rød 7-segment 3 Tegn Almindelig anode 2V 10mA 0,887" H x 0,394" B x 0,240" D (22,53mm x 10,00mm x 6,10mm) 12-DIP (0,300", 7,62mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LDT-M2804RI Modeller
Kategori
Farve
Rød
Producenter
Lumex Opto/Components Inc.
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2V
Emballage
Bulk
Strøm - Test
10mA
Varestatus
Aktiv
Millicandela-normering
5000mcd
Antal tegn
3
Bølgelængde - Peak
635nm
Størrelse/dimension
0,887" H x 0,394" B x 0,240" D (22,53mm x 10,00mm x 6,10mm)
Effektspredning (maks.)
105mW
Ciffer/alpha størrelse
0,28" (7,00mm)
Pakke/hus
12-DIP (0,300", 7,62mm)