V82ZA12PX2855
DigiKeys varenummer
V82ZA12PX2855-ND
Producenter
Producentens varenummer
V82ZA12PX2855
Beskrivelse
VARISTOR 82V 4.5KA DISC 14MM
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82 V 4.5 kA Varistor 1 Kredsløb Hulmontering Skive 14mm
Kategori
Varistor-spænding (maks.)
90.2 V
Producenter
Littelfuse Inc.
Strøm - Overstrøm
4.5 kA
Serie
Energi
15J
Emballage
Bulk
Antal kredsløb
1
Varestatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
3380 pF @ 1 MHz
Maksimum AC-spænding
50 V
Driftstemperatur
-55°C – 85°C (TA)
Maksimum DC-spænding
68 V
Monteringstype
Hulmontering
Varistor-spænding (min.)
73.8 V
Pakke/hus
Skive 14mm
Varistor-spænding (Typ)
82 V