V42MLA1206NH
DigiKeys varenummer
F2210TR-ND - Tape & Reel (TR)
F2210CT-ND - Afskåret tape (CT)
F2210DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
V42MLA1206NH
Beskrivelse
VARISTOR 53V 180A 1206
Detaljeret beskrivelse
53 V 180 A Varistor 1 Kredsløb Overflademontering, MLCV 1206 (3216 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
V42MLA1206NH Modeller
Kategori
Varistor-spænding (maks.)
60 V
Strøm - Overstrøm
180 A
Serie
Energi
0,8J
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
425 pF @ 1 MHz
Maksimum AC-spænding
30 V
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Maksimum DC-spænding
42 V
Monteringstype
Overflademontering, MLCV
Varistor-spænding (min.)
46 V
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varistor-spænding (Typ)
53 V