TP5.0SMDJ150CA
DigiKeys varenummer
18-TP5.0SMDJ150CATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-TP5.0SMDJ150CACT-ND - Afskåret tape (CT)
18-TP5.0SMDJ150CADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TP5.0SMDJ150CA
Beskrivelse
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
243V Klemme 20,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Serie
Applikationer
Telekommunikation
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
150V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
167V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
243V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
20,6A