SP36-01WTG-C-HV
DigiKeys varenummer
F6964TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6964CT-ND - Afskåret tape (CT)
F6964DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SP36-01WTG-C-HV
Beskrivelse
TVS DIODE 36VWM 48VC 2FLIPCHIP
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
48V Klemme 1,5A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering 2-FlipChip
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
1,5A (8/20µs)
Mfr
Effekt - Peak-impuls
100W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
10pF @ 1MHz
Type
Zener
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
36V (maks.)
Pakke/hus
2-XFDFN, FCDFN
Spænding - Nedbrud (min.)
40V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
48V