SMDJ90A-HR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 0
Datablad
146V Klemme 20,5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMDJ90A-HR
DigiKeys varenummer
SMDJ90A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMDJ90A-HR
Beskrivelse
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
146V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
20,5A
Serie
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
90V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
100V