SMDJ7.5A-E
DigiKeys varenummer
18-SMDJ7.5A-ETR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMDJ7.5A-ECT-ND - Afskåret tape (CT)
18-SMDJ7.5A-EDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMDJ7.5A-E
Beskrivelse
TVS 3KW 7.5V 5%UNI DO-214AB TR13
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12,9V Klemme 232,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
12,9V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
232,6A
Serie
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Telekommunikation
Type
Zener
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
7,5V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
8,33V