SMDJ60A-HR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Microchip Technology
På lager: 0
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 0
Datablad
Similar
96,8V Klemme 31A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMDJ60A-HR
DigiKeys varenummer
SMDJ60A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMDJ60A-HR
Beskrivelse
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
96,8V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
31A
Serie
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
60V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
66,7V