SMDJ51A-HR
DigiKeys varenummer
18-SMDJ51A-HRTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMDJ51A-HRCT-ND - Afskåret tape (CT)
18-SMDJ51A-HRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMDJ51A-HR
Beskrivelse
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82,4V Klemme 36,4A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
82,4V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
36,4A
Serie
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
51V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
56,7V