SMD250F-2
DigiKeys varenummer
SMD250F-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
SMD250F-2CT-ND - Afskåret tape (CT)
SMD250F-2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMD250F-2
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 15V 2.5A 2SMD
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 15V 2.5 A Ih Overflademontering 2-SMD
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SMD250F-2 Modeller
Kategori
Tid til udløs
25 s
Producenter
Littelfuse Inc.
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
35 mOhms
Serie
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
85 mOhms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Type
Polymerisk
Pakke/hus
2-SMD
Spænding - Maks.
15V
Størrelse/dimension
0,343" L x 0,250" B (8,70mm x 6,36mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
2.5 A
Tykkelse (maks.)
0,118" (3,00mm)
Strøm - Udløs (It)
5 A
Godkendelsesagentur
CSA, TUV, UL
Strøm - Maks.
40 A