SMCJ36CA
DigiKeys varenummer
SMCJ36CALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMCJ36CALFCT-ND - Afskåret tape (CT)
SMCJ36CALFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMCJ36CA
Beskrivelse
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
58,1V Klemme 25,9A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SMCJ36CA Modeller
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
58,1V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
25,9A
Serie
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
36V
Spænding - Nedbrud (min.)
40V