SMCJ150A-HRA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
På lager: 95
YAGEO
243V Klemme 6,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMCJ150A-HRA
DigiKeys varenummer
SMCJ150A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMCJ150A-HRA
Beskrivelse
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
243V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
6,2A
Serie
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
150V
Spænding - Nedbrud (min.)
167V