SMBJ8.5CA-HRA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Littelfuse Inc.
På lager: 1.012
Datablad
Direkte
Littelfuse Inc.
På lager: 0
Datablad
Diodes Incorporated
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Microchip Technology
14,4V Klemme 41,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ8.5CA-HRA
DigiKeys varenummer
SMBJ8.5CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ8.5CA-HRA
Beskrivelse
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AA
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
14,4V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
41,7A
Serie
Effekt - Peak-impuls
600W
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
8,5V
Spænding - Nedbrud (min.)
9,44V