SLD24-018
DigiKeys varenummer
F6620TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6620CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SLD24-018
Beskrivelse
TVS DIODE 24VWM 38.9VC P600
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
38,9V Klemme 131,1A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SLD24-018 Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
131,1A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - returspænding (Typ)
24V
Pakke/hus
P600, Aksial
Spænding - Nedbrud (min.)
26,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
38,9V