PSX1XLFL0250X
DigiKeys varenummer
5666-PSX1XLFL0250X-ND
Producenter
Producentens varenummer
PSX1XLFL0250X
Beskrivelse
FUSE SEMI 1500VDC 1XL SIZE 250A
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
250A AC 1,5kVDC DC sikring Kvadratisk Boltmontering
Kategori
Responstid
Sprænger hurtigt
Producenter
Littelfuse Inc.
Applikationer
Halvledere
Serie
Funktioner
Indikation
Emballage
Boks
Godkendelsesagentur
CE, cURus, UL
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Monteringstype
Boltmontering
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
200kA
Sikringstype
Kvadratisk
Pakke/hus
Rektangulær
Strømklassificering (AMPS)
250A
Størrelse/dimension
4,988" L x 2,028" B x 2,264" H (126,70mm x 51,50mm x 57,50mm)