MINIASMDC150F/16-2
DigiKeys varenummer
MINIASMDC150F/16-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
MINIASMDC150F/16-2CT-ND - Afskåret tape (CT)
MINIASMDC150F/16-2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MINIASMDC150F/16-2
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 16V 1.5A 1812
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 16V 1.5 A Ih Overflademontering 1812 (4532 metrisk), konkav
Kategori
Tid til udløs
500 ms
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
40 mOhms
Serie
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
110 mOhms
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spænding - Maks.
16V
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
1.5 A
Strøm - Udløs (It)
2.8 A
Størrelse/dimension
0,181" L x 0,128" B (4,60mm x 3,24mm)
Strøm - Maks.
100 A
Tykkelse (maks.)
0,019" (0,48mm)