MDSR-7-10-15
DigiKeys varenummer
HE579-ND
Producenter
Producentens varenummer
MDSR-7-10-15
Beskrivelse
SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Reed med glas hoveddel Reed-kontakter SPST-NO 10 – 15AT Driftsområde 10W 350mA (AC), 500mA (DC) 140 V Hulmontering
Kategori
Effekt - Nominel
10W
Producenter
Littelfuse Inc.
Driftstid
0.6 ms
Serie
Frakoblingstid
0.2 ms
Emballage
Bulk
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Aksial
Type
Reed med glas hoveddel
Længde - Samlet
1,590" (40,39mm)
Kredsløb
SPST-NO
Størrelse - Krop
0,071" diam. x 0,500" L (1,80mm x 12,70mm)
Driftsområde
10 – 15AT
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Strøm - Switching
350mA (AC), 500mA (DC)
Kapacitans
0.3 pF
Spænding - Switching AC
140 V
Strøm - Bære
800mA (DC)
Spænding - Switching DC
200 V