MDSM-DTB-15-20
DigiKeys varenummer
F7890-ND
Producenter
Producentens varenummer
MDSM-DTB-15-20
Beskrivelse
SWITCH REED SPDT 180MA 120V
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Reed med glas hoveddel Reed-kontakter SPDT 15 – 20AT Driftsområde 5W 180mA (AC), 250mA (DC) 120 V Overflademontering
Kategori
Effekt - Nominel
5W
Producenter
Littelfuse Inc.
Driftstid
0.7 ms
Serie
Frakoblingstid
1 ms
Emballage
Boks
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Mågevinge
Type
Reed med glas hoveddel
Længde - Samlet
1,000" (25,40mm)
Kredsløb
SPDT
Størrelse - Krop
0,100" diam. x 0,580" L (2,54mm x 14,73mm)
Driftsområde
15 – 20AT
Højde over kort
0,101" (2,56mm)
Strøm - Switching
180mA (AC), 250mA (DC)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Switching AC
120 V
Kapacitans
1 pF
Spænding - Switching DC
175 V
Strøm - Bære
1,5A (DC)