MDRR-DT-15-25-F
MDRR-DT-15-25-F
MDRR-DT-15-25-F
DigiKeys varenummer
HE506-ND
Producenter
Producentens varenummer
MDRR-DT-15-25-F
Beskrivelse
SWITCH REED SPDT 180MA 120V
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Reed med glas hoveddel Reed-kontakter SPDT 15 – 25AT Driftsområde 5W 180mA (AC), 250mA (DC) 120 V Hulmontering
Kategori
Effekt - Nominel
5W
Producenter
Littelfuse Inc.
Driftstid
0.7 ms
Serie
Frakoblingstid
1 ms
Emballage
Bulk
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Aksial
Type
Reed med glas hoveddel
Længde - Samlet
2,034" (51,66mm)
Kredsløb
SPDT
Størrelse - Krop
0,100" diam. x 0,580" L (2,54mm x 14,73mm)
Driftsområde
15 – 25AT
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Strøm - Switching
180mA (AC), 250mA (DC)
Kapacitans
1 pF
Spænding - Switching AC
120 V
Strøm - Bære
1,5A (DC)
Spænding - Switching DC
175 V