LTKAK6-076C-TP
DigiKeys varenummer
F7088-ND
Producenter
Producentens varenummer
LTKAK6-076C-TP
Beskrivelse
TVS DIODE 76VWM 140V SMTO218 TAB
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
140V Klemme 6000A (6kA) (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMTO-218 flig
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
140V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
6000A (6kA) (8/20µs)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Rør
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
4500pF @ 10kHz
Type
Zener
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
76V
Pakke/hus
Ikke-standard SMD
Spænding - Nedbrud (min.)
85V