L70QS225.X
DigiKeys varenummer
5666-L70QS225.X-ND
Producenter
Producentens varenummer
L70QS225.X
Beskrivelse
FUSE CARTRIDGE 225A 700VAC/VDC
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
225A 700VAC AC 700VDC DC sikring Patron Boltmontering
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
700VDC
Producenter
Littelfuse Inc.
Responstid
Sprænger hurtigt
Serie
Applikationer
Halvledere
Emballage
Bulk
Godkendelsesagentur
CE, cURus
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Monteringstype
Boltmontering
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
200kA AC, 50kA DC
Sikringstype
Patron
Pakke/hus
Cylindrisk, Bladterminal (pal)
Strømklassificering (AMPS)
225A
Størrelse/dimension
2,000" diam. x 2,844" L (50,80mm x 72,24mm)
Spændingsklassifikation - AC
700VAC