HE3621A2400
DigiKeys varenummer
HE210-ND
Producenter
Producentens varenummer
HE3621A2400
Beskrivelse
RELAY REED SPST 500MA 24V
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Reed-relæ SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spole Hulmontering
Kategori
Spolestrøms
11.1 mA
Producenter
Littelfuse Inc.
Spoletype
Ikke-låsende
Serie
Termineringsudformning
Pc-ben
Emballage
Rør
Aktiveringsniveau-spænding
16VDC
Varestatus
Forældet
Frigøringsniveau-spænding
2VDC
Monteringstype
Hulmontering
Driftstid
1 ms
Spolespænding
24VDC
Frakoblingstid
1 ms
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktnormering (Strøm)
500 mA
Spolemodstand
2.15 kOhms
Switch-spænding
200VDC - maks.