BTB08-600BW3G kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Littelfuse Inc.
På lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
STMicroelectronics
TRIAC Standard 600 V 8 A Hulmontering TO-220AB
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BTB08-600BW3G
DigiKeys varenummer
BTB08-600BW3G-ND
Producenter
Producentens varenummer
BTB08-600BW3G
Beskrivelse
TRIAC 600V 8A TO220AB
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
50 mA
Producenter
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
50 mA
Emballage
Rør
Konfiguration
Enkelt
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Triactype
Standard
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Off- tilstand
600 V
Pakke/hus
TO-220-3
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
8 A
Leverandørs enhedspakning
TO-220AB
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
1.1 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
90A @ 60Hz