AQHV36-01ETG-C
DigiKeys varenummer
F11003TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11003CT-ND - Afskåret tape (CT)
F11003DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AQHV36-01ETG-C
Beskrivelse
TVS DIODE 36VWM 65VC SOD882
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
65V Klemme 2A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering SOD-882
Kategori
Effekt - Peak-impuls
200W
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Serie
Kapacitans @ frekvens
13pF @ 1MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
36V (maks.)
Pakke/hus
SOD-882
Spænding - Nedbrud (min.)
40V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
65V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
2A (8/20µs)