8.0SMDJ75CA
DigiKeys varenummer
8.0SMDJ75CATR-ND - Tape & Reel (TR)
8.0SMDJ75CACT-ND - Afskåret tape (CT)
8.0SMDJ75CADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
8.0SMDJ75CA
Beskrivelse
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Detaljeret beskrivelse
121V Klemme 66,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
66,2A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
8000W (8kW)
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
75V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
83,3V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
121V