8.0SMDJ60CA
DigiKeys varenummer
8.0SMDJ60CATR-ND - Tape & Reel (TR)
8.0SMDJ60CACT-ND - Afskåret tape (CT)
8.0SMDJ60CADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
8.0SMDJ60CA
Beskrivelse
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Detaljeret beskrivelse
96,8V Klemme 82,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
82,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
8000W (8kW)
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
60V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
66,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
96,8V