8.0SMDJ40A
DigiKeys varenummer
8.0SMDJ40ATR-ND - Tape & Reel (TR)
8.0SMDJ40ACT-ND - Afskåret tape (CT)
8.0SMDJ40ADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
8.0SMDJ40A
Beskrivelse
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
Detaljeret beskrivelse
64,5V Klemme 124,1A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
124,1A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
8000W (8kW)
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
40V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
44,4V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
64,5V