8.0SMDJ24A
DigiKeys varenummer
8.0SMDJ24ATR-ND - Tape & Reel (TR)
8.0SMDJ24ACT-ND - Afskåret tape (CT)
8.0SMDJ24ADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
8.0SMDJ24A
Beskrivelse
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Detaljeret beskrivelse
38,9V Klemme 205,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
8.0SMDJ24A Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
205,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
8000W (8kW)
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
24V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
26,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
38,9V