5.0SMDJ51A
DigiKeys varenummer
5.0SMDJ51ATR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ51ACT-ND - Afskåret tape (CT)
5.0SMDJ51ADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
5.0SMDJ51A
Beskrivelse
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82,4V Klemme 60,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
5.0SMDJ51A Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
60,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
Ja
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Telekommunikation
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - returspænding (Typ)
51V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
56,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
82,4V