5.0SMDJ150A er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Eaton - Electronics Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Bourns Inc.
På lager: 239
Datablad
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 7.304
Diodes Incorporated
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Microchip Technology
Bourns Inc.
Comchip Technology
Comchip Technology
243V Klemme 20,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
5.0SMDJ150A
DigiKeys varenummer
5.0SMDJ150ATR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ150ACT-ND - Afskåret tape (CT)
5.0SMDJ150ADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
5.0SMDJ150A
Beskrivelse
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
5.0SMDJ150A Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
20,6A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
150V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
167V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
243V