30KPA42CA
DigiKeys varenummer
30KPA42CATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA42CACT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
30KPA42CA
Beskrivelse
TVS DIODE 42VWM 72VC P600
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
72V Klemme 420,8A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
30KPA42CA Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
420,8A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
30000W (30kW)
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Hulmontering
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
42V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
46,9V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
72V