30KPA260A | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 30KPA260ATR-ND - Tape & Reel (TR) 30KPA260ACT-ND - Afskåret tape (CT) |
Producenter | |
Producentens varenummer | 30KPA260A |
Beskrivelse | TVS DIODE 260VWM 416VC P600 |
Producentens standard leveringstid | 12 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 416V Klemme 72,8A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600 |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | 30KPA260A Modeller |
Kategori | Strøm - Peak impuls (10/1000µs) 72,8A |
Mfr | Effekt - Peak-impuls 30000W (30kW) |
Serie | Strømnetbeskyttelse No |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) | Applikationer Universal |
Varestatus Aktiv | Driftstemperatur -55°C – 175°C (TJ) |
Type Zener | Monteringstype Hulmontering |
Enkeltrettede kanaler 1 | Pakke/hus P600, Aksial |
Spænding - returspænding (Typ) 260V | Leverandørs enhedspakning |
Spænding - Nedbrud (min.) 290,4V | Grundlæggende varenummer |
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp 416V |