30KPA120C-B det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Littelfuse Inc.
På lager: 1.132
Datablad
Direkte
Littelfuse Inc.
På lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
Similar
Microchip Technology
204,12V Klemme 155,9A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
30KPA120C-B
DigiKeys varenummer
30KPA120C-B-ND
Producenter
Producentens varenummer
30KPA120C-B
Beskrivelse
TVS DIODE 120VWM 204.12VC P600
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
30KPA120C-B Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
155,9A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
30000W (30kW)
Emballage
Bulk
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Hulmontering
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
120V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
126,63V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
204,12V