20KPA48CA-B
DigiKeys varenummer
20KPA48CA-B-ND
Producenter
Producentens varenummer
20KPA48CA-B
Beskrivelse
TVS DIODE 48VWM 79.4VC P600
Detaljeret beskrivelse
79,4V Klemme 254,4A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600
EDA/CAD-modeller
20KPA48CA-B Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
254,4A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
20000W (20kW)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Hulmontering
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
48V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
53,6V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
79,4V