20KPA120CA-B | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 20KPA120CA-B-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | 20KPA120CA-B |
Beskrivelse | TVS DIODE 120VWM 194VC P600 |
Producentens standard leveringstid | 12 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 194V Klemme 104,1A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600 |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | 20KPA120CA-B Modeller |
Kategori | Strøm - Peak impuls (10/1000µs) 104,1A |
Mfr | Effekt - Peak-impuls 20000W (20kW) |
Serie | Strømnetbeskyttelse No |
Emballage Bulk | Applikationer Universal |
Varestatus Aktiv | Driftstemperatur -55°C – 175°C (TJ) |
Type Zener | Monteringstype Hulmontering |
Dobbeltrettede kanaler 1 | Pakke/hus P600, Aksial |
Spænding - returspænding (Typ) 120V | Leverandørs enhedspakning |
Spænding - Nedbrud (min.) 134V | Grundlæggende varenummer |
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp 194V |