15KPA90A
DigiKeys varenummer
15KPA90ATR-ND - Tape & Reel (TR)
15KPA90ACT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
15KPA90A
Beskrivelse
TVS DIODE 90VWM 145.6VC P600
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
145,6V Klemme 103,7A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
15KPA90A Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
103,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
15000W (15kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Hulmontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
90V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
100,5V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
145,6V