15KPA40A-HRA
DigiKeys varenummer
15KPA40A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
15KPA40A-HRA
Beskrivelse
TVS DIODE 40VWM 65.8VC P600
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
65,8V Klemme 229,5A Ipp TVS – Dioder Hulmontering P600
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
229,5A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
15000W (15kW)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TA)
Hulmontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
40V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
44,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
65,8V