1206L025/24YR
DigiKeys varenummer
18-1206L025/24YRTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-1206L025/24YRCT-ND - Afskåret tape (CT)
18-1206L025/24YRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
1206L025/24YR
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 24V 250MA 1206
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 24V 250 mA Ih Overflademontering 1206 (3216 metrisk), konkav
Kategori
Tid til udløs
80 ms
Producenter
Littelfuse Inc.
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
550 mOhms
Serie
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
2.3 Ohms
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Monteringstype
Overflademontering
Type
Polymerisk
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk), konkav
Spænding - Maks.
24V
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,065" B (3,20mm x 1,65mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
250 mA
Tykkelse (maks.)
0,039" (1,00mm)
Strøm - Udløs (It)
550 mA
Godkendelsesagentur
cURus, TUV
Strøm - Maks.
100 A